Van’da hangi mahalleler karantinada : İşte Van’daki son durum

Van’da hangi mahalleler karantinada : İşte Van’daki son durum

0
PAYLAŞ
<

Van’ın Başkale ilçesinde bri ailede toplam 6 kişide yeni tip koronavirğs (COVİD-19) tespit edilmesinin ardından mahalle karantinaya alındı.
Başkale ilçesine bağlı Albayrak Mahallesi’nde ikamet bir ailede 6 kişide virüsün pozitif çıkmasının ardından aile ile birlikte mahalle de karantinaya alındı.

VAN VALİLİĞİ VAN’DAKİ SON DURUMU AÇIKLADI 

Valilik, Başkale İlçesi Belliyurt, Ilıcak, Esenyamaç, Örmetaş Mahallesi ile Poyrazalan (Mezrası), Gürpınar ilçesi Günbaşı Mahallesi, Çaldıran ilçesi Salahane Mahallesi, İpekyolu ilçesi Bostaniçi Mahallesi Ertuş Caddesi 1,2,3,4. Sokaklar, Cevdetpaşa Mahallesi Selçuklu Sokakta 1 apartman, Selimbey Mahallesi Üçevler Caddesinde 1 bina ile yine aynı mahalledeki Dabbağoğlu Sokak’ta karantinanın uygulandığını, Gürpınar ilçesinin Öveçli Mahallesi’ndeki karantinanın ise sonlandırıldığını bildirdi.

Bu arada, Van’daki koronavirüs vaka sayısının 270, taburcu olan hasta sayısının 162, yoğun bakımda tedavisi süren hasta sayısının 5, karantina kapsamında gözlem altında tutulan kişi sayısının ise 37 bin olduğu belirtildi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK