Van Büyükşehir Belediyesi’nden Belvan Kart Açıklaması

Van Büyükşehir Belediyesi’nden Belvan Kart Açıklaması

0
PAYLAŞ
<

Van Büyükşehir Belediyesi sosyal medya paylaşım ağı twitterda, belvan kartın hacklendiği ve bu yüzden kentte ulaşımın ücretsiz verildiğine dair paylaşımlara ilişkin açıklama yaptı.

VAN – Van Büyükşehir Belediyesi’nin iddialara ilişkin yaptığı açıklama şöyle; “Bazı sosyal medya platformlarında Van Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım kartı BELVAN’nın hacklendiği iddiaları üzerine bir açıklama yapma zorunluluğu ortaya çıkmıştır.

Bugün akşam saatlerinde sosyal medya paylaşım ağı Twitter’da, BELVAN kartın hacklendiği ve bu yüzden kentte ulaşımın ücretsiz verildiğine dair paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır.

Söz konusu paylaşımlar üzerine Ulaşım Dairesi Başkanlığımızca, yüklenici firmamız olan Asis Electronics ile irtibata geçilmiş ve iddialarla ilgili bilgi talep edilmiştir. Yüklenici firmamız tarafından sunucular üzerinde yapılan incelemeler doğrultusunda veri tabanında herhangi bir güvenlik açığı tespit edilmemiştir. Sistemde de herhangi bir aksama söz konusu değildir.

Büyükşehir Belediyemizin vatandaş odaklı hizmetlerinin bu tür kurgusal ve yalan içeriklerle sabote edilmesini şiddetle kınıyoruz. Ve vatandaşlarımızdan sosyal medyada yapılan bu tür paylaşımlara itibar etmemelerini önemle duyururuz.” denildi.

HBR Çaldıran

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK