Suriye’de Türk Kızılayı’na Silahlı Saldırı: 1 Kızılay Çalışanı Öldürüldü

Suriye’de Türk Kızılayı’na Silahlı Saldırı: 1 Kızılay Çalışanı Öldürüldü

0
PAYLAŞ
<

Suriye’nin El Bab bölgesinde seyir halindeki Türk Kızılayı aracına düzenlenen silahlı saldırıda bir Kızılay personeli öldü oldu, bir personel yaralandı. Amblemli Kızılay aracına, plakasız iki araçtan yüzleri maskeli kişilerce çapraz ateş açıldığı belirtildi.

Saldırı, Çobanbey-El Bab bölgesi arasında düzenlendi. Araçta saldırı sırasında üç Kızılay personelinin bulunduğu, ölen kişinin Kızılay’ın El Bab Sevgi Mağazası’nda çalıştığı belirtildi. Saldırganlar olay yerinden kaçtı. Kızılay görevlisinin Çobanbey Hastanesi’nde tedaviye alındığı, yara almadan kurtulan kişinin ise Türkiye’ye sevk edileceği belirtiliyor.

KIZILAY BAŞKANI: ŞİDDETLE KINIYORUM

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, yapılan saldırıyı şiddetle kınadığını belirterek, “ Uluslararası hukukla korunması gereken, üzerinde belirgin bir şekilde Kızılay amblemi taşıdığı için uluslararası insancıl hukuka göre dokunulmazlığı bulunan Kızılay personeline yapılan alçakça saldırıyı şiddetle kınıyorum. Ülkemizin de çabalarıyla saldırganların en kısa zamanda yakalanacağına inanıyorum. Tüm Kızılay camiasına başsağlığı diliyorum” dedi.

HBR Çaldıran

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK