Özgür Özel: Meydan Okuyoruz

Özgür Özel: Meydan Okuyoruz

0
PAYLAŞ
<

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, HDP’ye yönelik soruşturma ve gözaltılara ilişkin açıklamaları nedeniyle hedef gösterilmesine yanıt verdi.

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen Özgür Özel, A Haber ve Takvim gazetesinin, kendisini elinde silah ile PKK üyesi gibi gösteren montajlı bir fotoğraf kullanmasını eleştirdi.

Özel, “İktidar partisine yakın medya grupları, akıl almaz bir biçimde fotomontaj resimlerle saldırıp, terörle partimizi ve şahsımı ilişkilendirmeye çalışıyorlar. Bu küstahlığın, hadsizliğin, terbiyesizliğin hesabı kanun önünde sorulur” dedi.

“Yapılan işin gazetecilik olmadığı, utanç verici bir iş olduğu ortadadır. Bunun adı gazetecilik değil” diyen Özel, şunları söyledi:

“Hepsinin gözünün içine baka baka söylüyorum. Bir kelime eksik konuşmayacağız, bir santim eğilmeyeceğiz, bir adım geri gitmeyeceğiz. Biz bir santim eğilirsek siz Türkiye’ye diz çöktüreceksiniz. Buna izin vermiyoruz. Korkutmak için yaptığınız, sindirmek için yaptığınız her hadsizliğe karşı, size meydan okuyoruz. Cürmünüz kadar yer yakamazsınız. Sarayın muhalefeti sindirmek için psikolojik operasyon aletine dönüştürdüğü medya gruplarından korkmuyoruz.”

 

ÖZKOÇ: ASLA BOYUN EĞMEYECEĞİZ

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Yandaş medyanın Grup Başkanvekilimiz Özgür Özel’in, fotoğrafını manipüle ederek ‘terörist’ gibi göstermesini şiddetle kınıyoruz. Onun vatanı, milleti için TBMM’de demokratik mücadelesine sonuna kadar şahidiz.Tehditlere ve yalanlara asla boyun eğmeyeceğiz” dedi.

Twitter hesabından paylaşım yapan CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu da “a haber’den ÖZGÜR ÖZEL’E alçak saldırı. CHP Grup Başkanvekilimiz Özgür Özel’in fotoğrafını fotoshop ile değiştirip alçak emellerine alet etmeye çalışan a-haberi esefle kınıyorum. Özgür basını her zaman savunacağız, ama gazetecilik adı altında alçaklığa da izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

(DUVAR- ANKA)

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK