Kılıçlaroğlu, Servet Turgut’un Ailesini Aradı

Kılıçlaroğlu, Servet Turgut’un Ailesini Aradı

0
PAYLAŞ
<

Van’ın Çatak ilçesinde “Yıldırım-10 Norduz” operasyonuna çıkan askerler tarafından 11 Eylül’de gözaltına alındıktan 2 gün sonra Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde tedavi altında oldukları ortaya çıkan ve Osman Şiban’la birlikte helikopterden atıldıkları belgelenen 7 çocuk babası Servet Turgut, 2 gün önce yaşamını yitirdi.

Turgut ailesi 2 gündür kabul ettikleri taziye ziyaretlerini bu gün verdikleri mevlit ile sonlandırdı. Mevlit sonrası kısa bir konuşma yapan Servet Turgut’un ağabeyi Naif Turgut, bu güne kadar kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederek kardeşinin ahının yerde kalmaması için sonuna kadar mücadele edeceklerini söyledi.

Turgut, ayrıca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da kendisini arayarak taziye dileklerini ilettiğini ifade etti. Turgut, “İnsanlara zulüm yapanlardan mahşer günü davacıyız. Bu insanlarımız masum ve çiftçiydi. Bu insanların ölümü unutulmamalı ve üzeri kapatılmamalıdır. Bizim gayemiz bu zulmün bitmesidir. Bizim ciğerimiz yandı başak kimsenin ciğeri yanmasın. Biz barışı istiyoruz. Biz bu zulme ve vahşete boyun eğmeyeceğiz sonuna kadar da direneceğiz” diye konuştu. (MEZOPOTAMYA AJANSI)

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK