Ermenistan fotoğraf yayınladı, Azerbaycan yalanladı: İki uçak dağa çakıldı

Ermenistan fotoğraf yayınladı, Azerbaycan yalanladı: İki uçak dağa çakıldı

0
PAYLAŞ
<

Ermenistan hükümeti, Türkiye’ye ait bir F-16 tarafından düşürüldüğü iddia edilen SU-25 savaş jetinin fotoğraflarını yayımladı. Türkiye’nin iddiayı yalanlamasının ardından Ermenistan hükümetinin iletişim merkezinin paylaştığı fotoğraflarda, Su-25’e ait olduğu iddia edilen enkaz görülüyor. Azerbaycan ise bu iddiaları jet hızıyla yalanladı.

Ermenistan Savunma Bakanlığı dün, Türkiye’ye ait bir F-16 savaş uçağının, Ermenistan ordusuna ait bir SU-25’i Ermenistan hava sahasında düşürdüğünü ve pilotun öldüğünü iddia etmişti. Pilotun ismi ise bugün Binbaşı Valeri Danelin olarak açıklandı.

AZERBAYCAN: İKİ ERMENİSTAN SU-25 UÇAĞI DAĞA ÇAKILDI
Ermenistan’ın bugünkü açıklamasının hemen ardından, Azerbaycan’dan yalanlama geldi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in yardımcısı Hikmet Hacıyev, Ermenistan’a ait iki jetin dün dağa çakılarak düştüğünü, Erivan’ın yalan söylediğini belirtti.

Hacıyev, “İki uçak da bir dağa çakıldı, patladı ve harap oldu. Bu durum, Ermenistan askeri liderliğinin vatandaşlarına ve kamuoyuna doğru bilgi vermediğini gösteriyor” dedi.

ALTUN YALANLAMIŞTI
Türkiye de Ermenistan’ın iddiasını kesin bir dille reddetmişti. İletişim Başkanı Fahrettin Altun “Türk F-16’sının Ermeni uçağını düşürdüğü iddiası doğru değil. Ermenistan böyle ucuz propaganda oyunlarına başvuracağına, bir an önce işgal ettiği topraklardan çekilsin” açıklaması yaptı.

DUVAR

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK