Liderler araştırması ile ilgili yapılan ankette Fahrettin Koca, Tayyip Erdoğan’ı geçti

Liderler araştırması ile ilgili yapılan ankette Fahrettin Koca, Tayyip Erdoğan’ı geçti

0
PAYLAŞ
<

Kovid-19 salgının gündeme gelmesi ile birlikte sürekli kameralar karşısına geçen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın polpülerliği ankete konu oldu. Konsensus Araştırma ve Danışmanlık Şirketi tarafından yapılan ankete göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, performansı beğenilen liderler arasında yüzde 48 ile birinci sıraya yerleşti. İkinci sırayı ise İkinci sırada yüzde 47.8 oy oranıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bulunuyor.

Yerel seçimlerde yaptığı objektif tahminlerle bilinen Konsensus Araştırma ve Danışmanlık Şirketi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı anket konusuna aldı.  9 Mart -2 Nisan 2020 tarihleri arasında 1500 kişi ile görüşerek kamuoyu araştırması ile  yapılan araştırma 503 ilçe, 87 seçim çevresi ve 81 ilde gerçekleştirildi.

Yapılan araştırma sonucunda pekte sürpriz olmayan bir sonuç ortaya çıktı. Araştırmada performansı beğenilen liderler arasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yüzde 48 beğenilme oranı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da geçerek birinci sırada yer aldı. Anket sonucunda yüzde 47.8 oy alan Erdoğan ikinci sırayı aldı.

Ankette CHP belediye başkanlarının ise  3 ve 4. sırayı alması dikkat çekti. Anket tablosunda  yüzde 43 ile İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu yer alırken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise  yüzde 41.4 oy oranı ile 4.’cü sıraya geçti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK