Başak Demirtaş: Selahattin’in sağlığından endişe ediyorum

Başak Demirtaş: Selahattin’in sağlığından endişe ediyorum

0
PAYLAŞ
<

Edirne Cezaevi’nde tutuklu olan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş DW’ye açıklamalarda bulundu.

Koronavirüsle mücadele kapsamında cezaevlerinde görüş yasağı uygulanıyor.

Halkaların Demokratik Partisi (HDP) Eski Eş Genel Başkan’ı Demirtaş 2015 yılından bu yana Edirne’de tutuklu bulunıyor.  Selahattin Demiratş’ın eşi Başak Demirtaş yaklaşık 4 yıldır her hafta eşini görmek içim Edirne’ye gidiyordu. Demirtaş ile ilgili kaygılarını DW’ye açıklamalarda bulunurken Adalet Bakanlığı’na seslendi.

Başak Demirtaş, Adalet Bakanı’na “Tam 45 gün oldu hala bekliyoruz. Ne olacak bunu merakla bekliyoruz. Önümüz bayram, 45 gün süren sessizliğinizi sürdürmeyi mi düşünüyorsunuz?” diye sordu.

Demirtaş, “Selahattin’de 3 tane kronik rahatsızlık mevcut. Koronavirüs açısından çok riskli hastalıklar. Selahattin dışarıda olsa bile çok riskli olacaktı. Selahattin’den haber alamamak beni çok endişelendiriyor. Haftada 2 defa 10 dakika olmak üzere görüşüyoruz. Ne yapıyor, ne ediyor, sağlığı nasıl diye 4 gün boyunca haber alamıyorum. Ne zaman sesini duysam o zaman rahatlıyorum” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK