Teknesinde alıkoyduğu 17 yaşındaki kızı aylarca istismar etti

Teknesinde alıkoyduğu 17 yaşındaki kızı aylarca istismar etti

0
PAYLAŞ
<

İstanbul Beşiktaş’ta 46 yaşındaki Mehmet P., 17 yaşındaki bir genç kızı teknesine zorla bindirerek defalarca istismar etti. Genç kızı, “Benim olmanı istiyorum, eğer olmazsan okul hayatını bitiririm, ailene her şeyi söylerim” diyerek tehdit eden adam, cinsel saldırısını aylarca sürdürdü. Olayın ortaya çıkması sonrasında şüpheli hakkında iddianame düzenlendi.

“ZORLA TEKNEYE BİNDİRDİ”

Sabah’ın haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, 17 yaşındaki mağdur genç kızın ifadesine yer verildi. Genç kız ifadesinde, 46 yaşındaki şüpheli Mehmet P.’nin kendini kullanmış olduğu tekneye çağırdığını, daha sonra Beşiktaş İskelesi’ne gelerek kendini zorla tekneye bindirdiğini ifade etti. Burada kendine yönelik cinsel istismarda bulunduğunu, karşı koymaya çalışması üzerine şüphelinin kolunu bacağını tutarak tüm gücünü kullanmış olduğunı belirtti.

DEFALARCA TEHDİT ETTİ

Olaydan sonra kendine hitaben “Benim olmanı istiyorum, eğer olmazsan okul hayatını bitiririm, ailene her şeyi söylerim” biçiminde tehditte bulunduğunu, bu durumun aylarca devam ettiğini, şüphelinin kendini her ay cinsel olarak istismar ettiğini ileri sürdü. Kendisine “18 yaşını doldurunca seni alıp gideceğim” biçiminde sözler söylediğini, şüphelinin kendine en son aynı şekilde gemide cinsel saldırıda bulunduğunu ifade etti.

TANIK BEYANLARI OLAYI DOĞRULADI

Genç kızın şikayetçi olması ardından alınan tanık ifadeleriyle mağdur beyanlarını doğrulandı. Şüphelinin savunmasında üzerine atılı suçlamaları kabul etmediğini beyan etti. Savcılıkça, mağdurun yaşı ile uyumlu bilişsel ve fiziksel gelişim gösterdiği ve iletişim becerilerini, spontane olarak kullanmış olduğu ve yaşanan olayı, “güvenilirlik ve geçerlilik” çerçevesinde anlattığı, bunun sonucunda ifadesinin güvenilir olduğu kanaatine yer verildiği belirtildi.

AĞIR CEZADA YARGILANACAK

Mağdurun iddiaları ile uyumlu adli raporları, tanık ifadeleri, olayın açığa çıkma biçimi, düzenlenen tutanaklar ve tüm soruşturma evrakı kapsamı beraber değerlendirildiğinde şüphelinin mağdur küçüğü alıkoyarak “Nitelikli Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma” ve “Zincirleme olarak Nitelikli Cinsel İstismar” suçlarını işlediği belirtildi. Yine zincirleme olarak ‘Tehdit’ suçlarını işlediği yönünde kamu davası açmaya yeter delil ve şüpheye ulaşıldığı kaydedildi.

Şüpheli “Cebir Tehdit ya da Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma” ve “Çocuğun Nitelikli Cinsel İstismarı” suçlarından ilerleyen günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

Haberler.Com

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK