‘Tehdit’ sonrası ölü bulunan asker defnedildi: Törende askere tepki

‘Tehdit’ sonrası ölü bulunan asker defnedildi: Törende askere tepki

0
PAYLAŞ
<

KARS – “Tehdit ediliyorum” dedikten sonra ölü bulunan er Osman Özçalımlı’ının cenazesi Digor’da defnedildi. Törene katılanlar, namaz sonrası tabuttaki bayrağın kaldırılmasını isteyerek, askerlerin törene katılmasını istemedi.

İzmir Aliağa Kapalı Cezaevi’nde kısa dönem askerlik yaparken önceki gün hayatını kaybetmiş halde bulunan ve babası tarafından tehdit edildiği açıklanan Jandarma Er Osman Özçalımlı, memleketi Kars’ın Digor ilçesine bağlı Kocaköy (Naxçîvan) Köyü’nde defnedildi. İzmir Adli Tıp Kurumu’ndan alınan Özçalımlı’nın cenazesi uçakla Kars’a getirildi. Cenaze sonrasında köye doğru yola çıkarıldı. Cenaze daha sonra ağıtlar arasında köy mezarlığına kadar taşındı.

Törene katılanlar, cenaze namazı kılındıktan sonra Türk bayrağının tabuttan kaldırılmasını istedi. Bunun üzerine bayrak tabuttan alındı. Yine, Özçalımlı’nın yakınları askerlerin törene katılmasını istemedi.

Özçalımlı’nın cenazesi dualar eşliğinde toprağa verildi.

BABA TEHDİT EDİLDİĞİNİ AÇIKLAMAŞTI

İzmir Aliağa Kapalı Cezaevi’nde kısa dönem askerlik yapan Jandarma Er Osman Özçalımlı, dün sabah 05.00 dolayında şüpheli bir biçimde ölü bulunmuştu. Kars Digor Kaymakamı, İlçe Emniyet Müdürü ve İlçe Jandarma Komutanı Özçalımlı’nın ailesine giderek, çocuklarının kalp krizinden öldüğünü iddia etmişti. İddiaya tepki gösteren baba Ahmet Özçalımlı, oğlunun önceki gece ve dün gece kendini aradığını, kendinin ölümle tehdit edildiğini paylaşmıştı.

Baba Özçamlı, şunları söylemişti: “Oğlum bana ‘baba beni sıkıştırıyorlar ve bana vatan haini diyorlar. Bana tuzak kuruyorlar benimle uğraşıyorlar’ dedi. Ben cezaevini aradım kendi imkânlarımla Abdullah adlı bir profesyonel çavuş ile görüştüm. Oğlumun durumunu anlatım ve bana ‘siz merak etmeyin’ dedi. Sabah bizlere ölüm haberi geldi.”

MA

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK