Korona salgını can almaya devam ediyor

Korona salgını can almaya devam ediyor

0
PAYLAŞ
Foto: MA
<

ERCİŞ AJANS – Dünyanın bir çok ülkesi olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına Covid-19 salgınına karşı her ne kadar önlemler üst seviyede alınsa da ölümlerin önüne geçilemiyor. Türkiye’de son 24 saatte 84 kişi daha Covid-19 salgını nedeniyle yaşamını yitirdi. Son 24 saatin bilançosuyla birlikte hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 258, vaka sayısı ise 122 bin 392’ye yükseldi.

 

Ülke genelinde Covid-19 salgını nedeniyle alınan tüm önlemlere rağmen yaşanan ölümlerin önüne geçilemiyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sosyal medya hesabı üzerinde salgınla ilgili veri tablosunu paylaştı. Yapılan paylaşımda Türkiye’de son 24 84 kişinn daha yaşamını yitirdiği belirtilirken bugünkü vaka sayısı ise 2 bin 188 olarak açıklandı.Böylece toplam hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 258’e, vaka sayısı ise 122 bin 392’ye yükseldiği öğrenildi.

 

Koca’nın paylaştığı veri tablosunda yer alan bilgiler şu ifadelerle açıklandı. “Son 24 saatte iyileşenler, yeni tanı konan hastaların 2,25 katı. Toplam iyileşen sayısı 53 bin. Bu sayı bugüne kadarki toplam vaka sayısının %45’ine yakın. Yoğun bakım hasta sayısı azalıyor. Tedbirde dikkatli olalım. Dışarıdaki hava tabloyu değiştirebilir”

HABER MERKEZİ

 

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK