Konya’da bir iş yerinde doğal gaz patlaması meydana geldi

Konya’da bir iş yerinde doğal gaz patlaması meydana geldi

0
PAYLAŞ
<

Konya’da merkez Selçuklu ilçesi Nişantaşı Mahallesi Makami Sokak’taki iş yerinde doğalgaz kaynaklı olduğu tahmin edilen bir patlama oldu. Bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Patlama sonrası fenalık geçiren iki kişiye sağlık ekibince müdahalede bulunuldu. Patlama sebebiyle iş yerlerinde hasar oluştu.

“ŞU ANDA ÖLÜ VEYA YARALI GÖZÜKMÜYOR”

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, patlamada çok sayıda iş yerinde hasar oluştuğunu söyledi.

Patlamanın meydana geldiği binanın elektrik ve doğalgaz vanalarının tedbir amaçlı kapatıldığını dile getiren Kavuş, şunları kaydetti “Şu anda ölü ya da yaralı gözükmüyor. İnşallah olmaz. Binanın içi boşaltılıyor. Halen ne olduğu tam anlaşılamadı ama doğalgaz kaynaklı bir sıkışma ve patlama olduğu düşünülüyor. Yüksek basınçlı, tozu dumana katan bir patlama oldu. Ateşli ya da alevli bir patlama değil. Yangın tehlikesi şu an için görülmüyor. Gerekli tedbirler alındı. Binanın üst katlarında bir hasar görünmüyor ancak yandaki ve çevredeki iş yerlerinin camları patladı.”

“BOMBA PATLAR GİBİ YÜKSEK BİR SES OLDU”

Patlamanın olduğu bölgede iş yeri bulunan terzi Durmuş Sarıkaya, yapmış olduğu açıklamada, dükkanının kapısını açarken büyük bir patlama olduğunu belirterek, “Bomba patlar gibi yüksek bir ses oldu. Üzerime camlar geldi. Çok hafif yaralandım. Patlamanın hemen ardından polis ve itfaiye ekipleri geldi.” dedi.Ekiplerin, patlamanın olduğu iş yerindeki incelemeleri sürüyor.

Haberler.com

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK