Kayyumun Yönettiği Belediyeye Yolsuzluk Operasyonu: Çok Sayıda Gözaltı

Kayyumun Yönettiği Belediyeye Yolsuzluk Operasyonu: Çok Sayıda Gözaltı

0
PAYLAŞ
<

Kayyum yönetimindeki Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde isimleri yolsuzluk ve usulsüzlüğe karışan kişilere dönük başlatılan operasyonda çok sayıda üst düzey yönetici gözaltına alındı.

MARDİN – Mezopotamyaajansı’nın haberine göre,İçişleri Bakanlığı tarafından 19 Ağustos 2019’da ikinci kez kayyım atanan Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde eski kayyum Mustafa Yaman’ın görevden alınmasının ardından Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında üst düzey yöneticilere operasyon başlatıldı. Haklarında yolsuzluk, usulsüzlük, rüşvet, ihaleye fesat karıştırma, kayırma, zimmet ve çok sayıda suçlamadan soruşturma başlatılan en az 15 yöneticinin yapılan operasyonlarla gözaltına alındığı öğrenildi. Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlatmış olduğu soruşturma kapsamında Mardin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi’nce gerçekleştirmiş olan operasyon kapsamında gözaltına alınanlar Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Soruşturmanın gizlilik içinde yürütüldüğü öğrenilirken, soruşturmaya dair kamuoyuna herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.

Operasyon kapsamında gözaltına alınanlar arasında Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde bugünlerde görevden alınan Daire Başkanları’nın beraberinde Kasım 2016’da Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne kayyım atandığı sırada göreve getirilen isimlerin de olduğu öğrenildi.

Kaynak:MA

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK