İsrailli ırkçı lider: Beyrut’taki patlama harika bir kutlama

İsrailli ırkçı lider: Beyrut’taki patlama harika bir kutlama

0
PAYLAŞ
<

İsrail’deki aşırı sağcı Zehut (Kimlik) Partisi Başkanı ve eski Meclis Başkan Yardımcısı Moshe Feiglin, dün Beyrut Limanı’nda meydana gelen ve çok sayıda kişinin ölümüne sebep olan patlamanın ‘muhteşem bir kutlama’ olduğunu ifade etti.

Feiglin, Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada, “Sevgililer günü (İbrani takviminde 4-5 Ağustos) onuruna, Beyrut Limanı’nda harika bir havai fişek gösterisi seyrettik. Bu cehennemin bizlere roket olarak düşeceğini biliyor muydun?” diye konuştu.

‘PATLAMA GERÇEK BİR ŞÜKÜR GÜNÜ’

Kendisinin patlayıcılar konusunda biraz bilgisi olduğunu belirten Feiglin, şunları söyledi:

“Tanık olduğum en büyük patlama 2,5 ton TNT patlayıcısının infilakı idi. Dün Beyrut Limanı’nda görmüş olduğumuz ise bundan çok daha fazlasıydı ki küçük bir nükleer bomba gibi yıkıcı etkisi vardı.”

Patlamanın gerçek bir “şükür günü” olduğunu ileri süren Feiglin, “Sevgililer günü onuruna bu muhteşem kutlamayı düzenleyen gerçek kahramanlara” da teşekkür etti.

Feiglin, 2013-2015 senelerinde Meclis’te İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu liderliğindeki Likut Partisi’ni temsil etmişti. Feiglin’in partisi Zehut son seçimde ise barajı geçememişti. (AA)

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK