Fahrettin Koca: Hastanesi dolu ilimiz, kapasitesi dolu hastanemiz yok

Fahrettin Koca: Hastanesi dolu ilimiz, kapasitesi dolu hastanemiz yok

0
PAYLAŞ
<

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bazı illerde tüm hastanelerin kapasitelerinin dolu olduğu iddialarını yanıtladı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Koca, hiçbir ilde kapasitesi dolu hastane olmadığını ifade etti.

Koca’nın Twitter’dan yapmış olduğu açıklama şöyle:

“COVID-19 sebebiyle hastaneleri dolu bir ilimiz, hatta kapasitesi bütünüyle dolu hastanemiz yoktur. İddialar asılsızdır. Bu gerçek dışı iddiaların sahipleri, hastaneler doluymuş gibi tedbir alsın. İddiaların topluma belki bu biçimde faydası olur.”

Daha sonra sosyal ağ hesabından paylaşım yapan Koca; İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Konya, Gaziantep, Kayseri, Malatya, Diyarbakır, Bursa, Erzurum, Şanlıurfa, Mardin, Batman valileri, il sağlık müdürleri, halk sağlığı başkanlarıyla il bazında, 14 ayrı videokonferans yaptıklarını belirtti.

KONYA’DAKİ ORANLARI DA PAYLAŞMIŞTI

Bakan Koca, Konya’daki tüm hastanelerin koronadan dolayı dolu olduğuna ilişkin iddiaları da dün yalanlamıştı. Koca dünkü açıklamasında da “KONYA: Servis yatağı doluluk oranımız % 48, yoğun bakım doluluk oranımız % 76, ventilatör doluluk oranımız % 42. Yüzde yüz doluluk iddiaları, % yüze varan bir kasıt taşımaktadır. Hastalığı önemsiz gösterenlerle hastaneleri çaresiz gösterenlerin iddialarını dikkate almayın” demişti.

DUVAR

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK