Boğulduğu düşünülen genç kızı polis memurunun dikkati kurtardı

Boğulduğu düşünülen genç kızı polis memurunun dikkati kurtardı

0
PAYLAŞ
<

İstanbul Silivri’de yaşanan olayda Suriye uyruklu bir genç kızın boğulduğu yönünde yapılan ihbar, Silivri Polisi ve sahil güvenlik ekiplerini harekete geçirdi. Genç kız, görevli bir polisin dikkati sonucu sağ olarak denizden çıkarıldı.

Edinilen bilgilere göre ailesiyle beraber Boşnak Bahçe civarından denize giren 16 yaşındaki Jüdi Abdullah isimli genç kızın bir anda gözden kaybolması iddiası ile Silivri Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile sahil güvenlik ekipleri harekete geçti. Ailenin vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda arama kurtarma çalışması başlatan ekiplerin çalışması yaklaşık 4 saat sürdü.Boğulduğu düşünülen genç kızı polisin dikkati kurtardı.

POLİS MEMURUNUN DİKKATİ GENÇ KIZI HAYATA BAĞLADI

Silivri Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Kemal Bozkurt isimli polis memuru kayalıklara yakın karanlık bir noktada hareketsiz duran bir cismin olduğunu fark etmesi üzerine denize atlayarak o bölgeye yüzmeye başladı. Boğulduğu iddia edilen genç kızın yarı baygın şekilde olduğunu gören polis memuru Bozkurt, genç kızı kıyıya çekti.Boğulduğu düşünülen genç kızı polisin dikkati kurtardı.

Nefes aldığının tespit edilmesi üzerine bölgeye 112 sağlık görevlileri sevk edildi. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan genç kız sedye ile ambulansa taşınarak Silivri Devlet hastanesine götürüldü.

İHA

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK