Beyrut’ta Büyük Patlama! 2 Kilometrelik Alan Yok Oldu – VİDEO

Beyrut’ta Büyük Patlama! 2 Kilometrelik Alan Yok Oldu – VİDEO

0
PAYLAŞ
<

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta eski Başbakan Saad el-Hariri’nin evi yakınlarında çok şiddetli bir patlama oldu. Yaşanan şiddetli patlamanın ardından çok sayıda ölü ve yaralıların olduğu bildiriliyor. Patlama sebebiyle gökyüzünü yoğun duman kapladı.

Patlamadan hükümet binası da zarar gördü. Hariri’nin sağlık durumunun iyi olduğu ve olayı takip ettiği belirtildi.

PATLAYICI DEPOSUNDAKİ YANGIN BÜYÜK BİR PATLAMAYA NEDEN OLDU

Lübnan resmi haber ajansı, Beyrut Limanı’ndaki patlamaya patlayıcıların bulunduğu bir depoda çıkan yangının neden olduğu belirtildi.

Öte yandan Lübnan Sağlık Bakanı, patlamanın çok büyük bir hasara neden olduğunu ve çok fazla sayıda yaralı olduğunu açıkladı.

PATLAMANIN ETKİSİYLE BALKONLAR YIKILDI

AFP’nin bölgedeki muhabiri, Beyrut’un ticaret bölgesi olan ve iş yerlerinin yoğun olduğu Hamra’daki tüm yapıların dış cephelerindeki camların kırıldığını aktardı. Reuters’a konuşan bir görgü tanığı ise bölgedeki yapıların balkonlarının, patlamanın etkisiyle yıkıldığını anlattı.

TRT ÇALIŞANLARI YARALANDI

Öte yandan, TRT ofisi çalışanlarının yaralandığı kaydedilden olayda 2 km’lik alanın yok olduğu ifade edildi. Dumanların şehrin büyük bölümünden görülebildiği belirtilirken fotoğrafı makamlarca henüz bir açıklama yapılmadı.

PATLAMA ANI SANİYE SANİYE KAMERALARA YANSIDI

Haberler.com

Video Kaynağı: MedyaScope

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK