Bakan Soylu, “Cemil Bayık Öldürüldü mü?” Sorusunu Yanıtladı

Bakan Soylu, “Cemil Bayık Öldürüldü mü?” Sorusunu Yanıtladı

0
PAYLAŞ
<

Ankara’da Emniyet Genel Müdürlüğü Afet Kriminal İnceleme (AKİ) Temel Eğitim Kursu Açılış Programı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gündemdeki konularla ilgili da konuştu.

“Operasyonlarımız devam etmektedir”
Bir gazeteci Bakan Soylu’ya dün akşam özellikle sosyal ağlarda gündem olan “Cemil Bayık’ın SİHA’yla öldürüldüğü” iddiasını sorması üzerine “Terörle mücadele operasyonlarımız devam etmektedir. Terörle mücadele konusunda bütün dünyaya tavsiyemiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni takip etsinler” diye konuştu.

Kırmızı listede aranıyor

Cemil Bayık, İçişleri Bakanlığı’nın arananlar listesinde kırmızı listede bulunuyor. Bu listede bulunan kişilerin ihbarı halinde 10 milyon tl’ye kadar ödül verilmekte.

Diğer yandan Irak Dışişleri Bakanlığı, ‘Türkiye’nin Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ndeki Sidakan bölgesinde düzenlemiş olduğu İHA saldırısında iki Iraklı askeri yetkilinin ve bir Irak askerinin öldürüldüğünü” açıkladı. Bakanlık saldırıyı kınarken, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın yarın Bağdat’a düzenleyeceği ziyaretin de iptal edildiği duyuruldu.
Sputnik’de yayınlanan habere göre ​Türkiye’nin Bağdat Büyükelçisi’ne protesto notası verileceğini belirten Irak Dışişleri Bakanlığı “Türkiye’nin ihlallerine karşı açık ve birden çok seçeneğimiz bulunuyor” açıklamasında bulundu.

Milli Savunma Bakanlığı da dün gece, Irak’ın kuzeyindeki Metina bölgesinde 2 PKK mensubunun hava harekatıyla etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Kararlılıkla devam ettirdiğimiz operasyonlarımız sonucunda, Irak kuzeyi Metina bölgesinde tespit edilen 2 PKK’lı terörist, icra edilen hava harekatıyla etkisiz hale getirildi. Operasyonlarımız en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edecek” söylendi.

T:24

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK