AKP İstanbul İl Başkanı’ndan CHP’li Canan Kaftancıoğlu’na tehdit: Boğaz bu mevsim…

AKP İstanbul İl Başkanı’ndan CHP’li Canan Kaftancıoğlu’na tehdit: Boğaz bu mevsim…

0
PAYLAŞ
<

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak , Cumhuriyet Halk Partisi il Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun AK Parti’ye yönelik eleştirilerine  “CHP İl Başkanı, genlerine uygun maceralar arıyor. Haberi olsun; Boğaz bu mevsim serin, yazın da derindir” diyerek tehdit etti.

CHP’li Kaftancıoğlu’nun çarşamba gün Halk TV’de yayınlanan ve Şirin Payzın’ın sunuculuk yaptığı ‘Sözüm Var’ programın da Murat Sabuncu ve Levent Gültekin’le birlikte AKP’ye yönelik açıklamalarında  son dönemde AKP’deki gelişmeleri değerlendirdi. Kaftancıoğlu, “Şöyle bir gerçeklik var ki bu korkuları, bu savrulmaları, akılla değil öfkeyle hırsıyla 1 kişinin aklıyla iş yapmaları iktidarı hiç iyi bir yere götürmüyor. Önümüzdeki süreçte bir erken seçimle veya başka bir şekilde bir iktidar değişikliğini, hatta bir sistem değişikliğini görüyorum. Bu ülkede halkın gerçekten gözü açıldı” ifadelerini kullandı.

“Önümüzdeki süreçte bir erken seçimle veya başka bir şekilde” ifadesini “darbe çağrısı yapıyor” şeklinde yorumlayarak, lince dönüştüren AKP taraftarları Kaftancıoğlu’na sosyal medyadan tehditler yöneltti.

“Boğaz bu mevsim serin, yazın da derindir”
AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ise, 15 Temmuz hatırlatmasıyla yanıt verdi. Şenocak, Kaftancıoğlu’na “Boğaz bu mevsim serin, yazın da derindir” diye seslendi.

Bayram Şenocak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Seçimle olmazsa bir şekilde’ Milletimiz buna en son yelteneni 15 Temmuz’da Şehitler Köprüsü’nden Boğaz’a dökmüştü. Anlaşılan bünyesine demokrasi fazla gelen CHP İl Başkanı, genlerine uygun maceralar arıyor. Haberi olsun; Boğaz bu mevsim serin, yazın da derindir” ifadelerini kullandı.

BİR CEVAP BIRAK