8 yaşındaki kardeşini öldürmüştü… İfadesi kan dondurdu

8 yaşındaki kardeşini öldürmüştü… İfadesi kan dondurdu

0
PAYLAŞ
<

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 8 yaşındaki kardeşini ormanlık alanda bıçaklayarak öldüren abisi, mahkemede ifadesinde, “Babam bana ve diğer kardeşime ilgi göstermezken kardeşim Taha’nın üzerine titriyordu. Bu yüzden sırf babam acı çeksin diye sevmeme rağmen kardeşimi öldürdüm. 15 gündür onu nasıl öldüreceğimi tasarlıyordum” dedi.

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek kardeşi Seyit Taha Y.’yi (8), Kasaplar Mahallesi Türkbeleni mevkiinde ormanlık alanda bıçaklayarak öldürdüğünü dile getiren Sinan Y. (18), karakoldaki işlemleri tamamladıktan sonra Manavgat Devlet Hastanesi’nde önce sağlık kontrolünden geçirildi.

’15 GÜNDÜR NASIL ÖLDÜRECEĞİMİ TASARLIYORDUM’
Ardından adliyeye sevk edilen Sinan Y., Cumhuriyet Savcısına vermiş olduğu ifadenin ardından tutuklanması istemiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Verdiği ifade sırasında hakimle de tartıştığı iddia edilen Sinan Y., “Kardeşimi öldürmem için herhangi bir sebep yoktu. Ben bilerek ve isteyerek öldürdüm. Babam bana ve diğer kardeşime ilgi göstermezken Taha’nın üzerine titriyordu. Bu yüzden sırf babam acı çeksin diye sevmeme rağmen kardeşim Taha’yı öldürdüm. 15 gündür onu nasıl öldüreceğimi tasarlıyordum” dedi.

Sinan Y., ‘yakın akrabayı kasten öldürmek’ suçundan tutuklandı.

‘BABASINA BÜYÜK ACI YAŞATMAK İÇİN ÖLDÜRMÜŞ’
Sinan Y.’nin mahkemeye çıkarıldığı sırada Manavgat Adliyesi girişinde bekleyen akrabaları, şahsın psikolojik problemleri olduğunu, kendini psikoloğa götürmek isteyen ailesine ‘ben deli miyim, siz delisiniz’ biçiminde söylemlerde bulunduğunu, son 6 aydır perdeleri bütünüyle kapalı olan odasından yalnızca yemek yemek ve tuvalete gitmek için çıktığını, tuvalete girip ışığı kapatarak bir saat kadar kendiliğinden konuştuğunu söyledi.

Baba Osman Y.’nin küçük oğlu Seyit Taha Y.’yi diğer çocuklarından daha çok sevdiği için Sinan Y.’nin bu durumu kıskandığını dile getiren akrabaları Sinan Y.’nin ara sıra ailesini de tehdit ettiğini, babasını kastederek, ‘Ona büyük acı yaşatacağım’ dediğini, Taha’yı öldürmek sureti ile babasına en büyük acıyı yaşattığını kaydetti.

Cumhuriyet

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK