Dijital Tarım Pazarı kuruluyor

Dijital Tarım Pazarı kuruluyor

0
PAYLAŞ
<

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Dijital Tarım Pazarı (DİTAP) ile tohumdan çatala kadar olan tüm çinkoirin izlenebileceğini ve arz-talep-fiyat istikrarının değişeceğini söyledi.

Pakdemirli, Kaynak ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcanın da katlanmıştır online programla DİTAP’ın tanıtımını yaptı.

Sistemin ehemmiyetine işaret eden Pakdemirli, “Devreye sahip olduğumuz DİTAP ile çiftçimiz eserlerine rahatlıkla pazarlanan bulabilecek, değerlendiriniz ve esnafımız aradığı kalite ve standartta eseri tedarik edebilecek” diye konuştu.

Pakdemirli, tanıtımını yaptıkları Tarımsal İlişkiler ile birlikte, kooperatifleri, birlikleri, sanayicileri, halcileri, tüketim kolunu, tarım danışmanlarının, bankaları, sigortacıları ve gayrı tüm paydaşları bir araya getirebilirsiniz. Pakdemirli, dijital paketlerde dijital platformda olup olmadığını anlatır.

Çiftçinin periyot ahir eserini satma, pazara ulaştırma gibi bir dert yaşamayacağınız süren Pakdemirli, “Bu tatbik ile pazarlama imkan ve kabiliyetleri daha yüksek katma pahayla piyasaya sürerek tek sefer olun gelecek. Üretici az verimli üretse dahi ölçek iktisadından yararlanabilecek ”açıklamalı yaptı.

İŞLETMESİNİ TOBB YAPACAK

Muaf piyasa koşullarılarında gerekli planlamaların yapılacağını tabir eden Pakdemirli, Türkiye İş ve Borsalar Birliği tarafından yapılmasını sağlayacaklarını lisana getirdi.

Pakdemirli, Migros’un çiftçilerle bu platforma girecek birinci perakendeci bölümünde da kelamlarına ekledi.

ALBAYRAK: DAHA SERT ÖNLEMLER ALACAĞIZ

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak ise “Fırsatçılara söylüyorum, olağanlaşma görüşinin başlamasıyla bakanlığım ismine çok daha sert ve net olmalı alacağız” dedi.
(AA)

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK