İsviçre’de tartışmalı karar: ‘Torun görmeye’ izin çıktı

İsviçre’de tartışmalı karar: ‘Torun görmeye’ izin çıktı

0
PAYLAŞ
<

Korona virüsü salgınında bunun devlet virüsü taşıyabilecekleri evlatlar için şahsi tedbirler alırken, İsviçre’den farklı bir adım geldi. Daniel Koch, 10 yıl önce anneanne, babaanne ve dedeleriyle biraraya gelmesinin sakıncalı olduğunu söyledi.

Koch, “Küçük evlatlar enfekte değil ve virüsü yaymıyor. Illete yakalanmak için gereken reseptörleri yok ”dedi. Koch, torunlarla biraraya gelmeme ikazını, virüs hakkında daha az şey bildikleri bir periyotta yaptıklarını söyledi.

‘TORUNLARINI GÖRMEK İÇİN YAŞIYORLAR’

Belirchı Koch, bunun nedeni akıl sıhhati için çok etkili olduğu dikkat çekti. Da ikazda bulundu, bu buluşmaların kısa periyodik olması, tüm gün gün boyunca evlat bakma olduğunu dönüştürülmemesi ve sokağa birlikte çıkılmaması gerekir.

Zürih, Bern ve Cenevre üniversitelerinden bilirkişilere danışmayı duyurdu.

ALMAN VİROLOĞU: KESİN OLARAK BİLİNMİYOR

Fakat tüm bilirkişiler İsviçre’nin kararıyla hemfikir değil. Alman hükümetine salgında yapılan ünlü virolog Christian Drosten, evlatların virüs bulaştırmadığına dair araştırmalarda şimdi kesin bir sonuç elde edilmediğini ve temkinli davranmanız gerektiğini söyledi. Avusturya kanalı ORF’ye şu Drosten, evlatların bulaştırıcı olup olmadığını araştırmaya dair araştırmalarının farklı sonuçlara işaret ettiğini belirtti.

Biraraya gelinmemesi içerisinde. (DIŞ HABERLER)

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK