35 milyon euroluk malikanede 30 yıllık ceset bulundu

35 milyon euroluk malikanede 30 yıllık ceset bulundu

0
PAYLAŞ
<

Fransa’nın başkenti Paris’in göbeğinde 35 milyon euroya yeni alınan terk edilmiş bir malikanenin kilerinde 30 sene önce öldüğü belirlenen bir kişinin cesedi bulundu. Eski başbakanlık konutunun yakınlarındaki evde restorasyon çalışmalarına ara verilirken polis cinayet soruşturması başlattı.

2008’de ölen ünlü Fransız modacı Yves Saint Laurent’in evinin arkasında bulunan ve bir Hollanda şirketine ait olduğu belirtilen malikane, ocakta 15 dakika süren bir açık artırmayla 35,1 milyon euroya satılmıştı. Evin yeni sahibi Jean-Bernard Lafonta açık artırmada, 30 yılı aşkın bir süredir boş duran, çatlamış duvarlarından sarmaşıkların çıktığı malikaneye rezerv fiyatın yaklaşık altı katını ödediği söyleniyor.

KEMİKLERİ KIRIK, BIÇAK YARALARI VAR

Fransız medyasına göre evde şubat ayında, hızla restorasyona girişildi ancak tespit yapmaya gelen ekip, kilerde çürümüş cesetle karşılaştı. Polis, üstündeki kimlikten cesedin Jean-Pierre Renaud adlı bir kişiye ait olduğunu belirledi. Cesette yapılan incelemede bazı kemiklerin kırık olduğu ve bıçak yaraları olduğu tespit edildi.

Polis, 30 sene önce ölen Renaud’nun alkol problemi bulunan bir evsiz olduğunu açıkladı. Renaud’nun ailesine haber verilirken cinayet soruşturması başlatıldı. Renaud’nun burda mı öldürüldüğü yoksa öldürüldükten sonra mı buraya getirildiği bilinmiyor. Bir polis yetkilisi katilin de muhtemelen öldüğünü belirterek “Cinayeti hiçbir zaman aydınlatamayabiliriz” dedi.

Evin yeni sahibi, restorasyona yazdan sonra devam edileceğini söyledi. (BBC Türkçe)

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK